O NÁS

PETR ČECH

Petr mon thong

je poradce pro zdravý životní styl a výživu. Narodil se v roce 1974 v Praze, ale odstěhoval do Dánska v roce 1998. Krátce poté se začal stravovat vegetariánsky a vegansky z etických a environmentálních důvodů. V roce 2002 Petr objevil Raw Food jako prostředek pro zlepšení zdravotního stavu své tehdejší ženy, která měla cukrovku typu A.

Fascinovaný tímto způsobem stravování a výsledky, Petr strávil následující léta studiem výživy a filozofie zdravého životního stylu Natural Hygiene.

Na 100% raw food stravě založené na ovoci, kterou ho inspiroval Dr. Douglas Graham, autor bestseleru The 80/10/10 Diet, se zlepšil jeho zdravotní stav a zbavil se častých chřipek či nachlazení, lupénky, bolestí kloubů a zažívacích potíží.

Petr organizoval mezinárodní raw food festival Fresh Food Festival v Dánsku a Švédsku od roku 2008 do 2013 a Fruit Retreat v Thajsku v roce 2010. Vedle přednášek a workshopů na téma syrová strava a ovoce v Dánsku a Česku, pořádal četné ovocné a vánoční party, kde působil jako šéfkuchař.

Pravidelně přispívá články do časopisů a na webové stránky na téma raw food, exotické ovoce a cestování. Od roku 2006 pravidelně cestoval po jihovýchodní Asii, hlavně Thajsku a objevoval svět exotického ovoce. V Thajsku obdržel certifikaci pro tradiční thajskou masáž od prestižního institutu Wat Po.

Z dřívějšího působení v Dánsku a Česku má dlouholeté zkušenosti jako IT-konzultant. Pracoval také jako překladatel a tlumočník.

Dnes jsou jeho hlavními zálibami zdravý životní styl, znalosti o ovoci, Natural Hygiene, duchovní rozvoj, zahrada, fitness a jeho rodina.

ALEXANDRA ČECHOVÁ

???????????????????????????????

se narodila a strávila velkou část svého života ve Švédsku. Od dvaceti let se stravovala vegetariánsky a v roce 2008, poté co poslouchala podcast od Colleen Patrick-Goudreau “Jídlo k zamyšlení”, přešla na veganskou stravu.

V roce 2009 zkusila být na 100% vitariánské stravě, ale byla to strava s vysokým obsahem tuků a nefungovalo to po delší období.

Naštěstí potkala svého manžela Petra v roce 2010 a byla inspirována ovocnou stravou. Od roku 2012 se stravuje 100% vitariánskou stravou založenou na ovoci.

Alexandra pracovala jako zdravotní sestra v nemocnicích a dalších zařízení ve Švédsku a Norsku. Vystudovala biologii na univerzitě ve Stockholmu se zaměřením na systematiku rostlin. Díky studiu biologie a praktických zkušenostech ze zdravotnictví získala hluboké porozumění pro to, jaké následky mají životní styl a výživa pro naše zdraví.

Je dnes přesvědčena, že my všichni můžeme pozitivně ovlivnit nejen naše zdraví, ale i zdraví ostatních živých bytostí a naší planety jednoduchou změnou našeho jídelníčku směrem k veganské stravě.

Alexandra je instruktorka fitness a jógy, působila ve známém švédském fitness řetězci Friskis & Svettis. Věnuje se zejména metodě HIIT, vysokointenzivní intervaltrénink.

Mezi hlavní její zájmy dnes patří ovoce, fitness, pěstování rostlin, cestování, zvířata, příroda a rodina.