Fresh Food Festival

Dánský Fresh Food Festival je zřejmě nejdéle trvající každoroční raw food festival na světě. Poprvé se konal v roce 2008 ve Švédsku, kdy jsem byl jedním z organizátorů, další rok přesídlil na jih Dánska a letos je už třetím rokem poblíž města Roskilde, půl hodiny cesty autem z Kodaně.

Letos jsme opět pomáhali s jeho organizací, já zajišťoval jídlo pro všechny zůčastněné a Alexandra se starala o přihlášky, komunikaci s hosty a ubytování. Festival pořádá naše dánská kamarádka Louise, která se před 6 lety skoro nemohla hnout z postele, ale díky stravě založené na ovoci a s nízkým příjmem tuků (také nazývána 80/10/10 Dieta) se nejen postavila na nohy a uzdravila se, ale také o tom napsala knížky a propaguje zdravý životní styl. Podívejte se na její webové stránky http://fruitylou.com/

???????????????????????????????Jako už tradičně se podávalo výborné jídlo, připravené Chris Kendallem z Kanady http://www.therawadvantage.com/ a Marinou Grubic ze Srbska http://biljnaishrana.com/

 

Z ovoce tady byly lahodné bio jahody čerstvé každý den od místního pěstitele, jedny z nejchutnějších mang na světě z Pákistánu, duriany z Thajska, bio Jackfruity a jablkové banánky z Ugandy, bio melouny a další skvělé věci.

blog4 ???????????????????????????????

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z přednášejících zde např. byl američan Douglas Graham se svojí ženou Rozalind, Anne Osborne z Austrálie a další odborníci na zdravý životní styl, raw food a fruitariánství. Vedle zajímavých přednášek a raw food workshopů zde byly různé sportovní a společenské aktivity a také talent show, kde jsme s Alexandrou také účinkovali  :) (video zde https://www.youtube.com/watch?v=-oqYooIznjY.)

Více se dozvíte o festivalu na http://freshfoodfestival.com