Mundekulla raw food festival

Mundekulla je velmi pěkné místo umístěné ve Švědsku hluboko v lesích oblasti zvané Småland. Často se zde pořádají hudební festivaly a v posledních letech také raw food festival. Právě na něj jsme byli v polovině června pozváni, abychom zde působili v roli šéfkuchařů.

Mfood01Festival trval 4 dny a zůčastnilo se ho skoro 60 lidí. I když jsme byli celý den v kuchyni, tak jsme si to tam docela užívali a dělali naše speciální recepty, kde používáme pouze celé čerstvé potraviny (ovoce, zeleninu, oříšky a semínka) a žádné doplňky jako oleje, sirupy a sůl. Lidem očividně chutnalo, jedna specialita dokonce tak moc, že se na pár lidí nedostalo. Tak jsme pro ně udělali další den extra porci, aby také ochutnali :)

A co jsme servírovali?

Mfood07Mfood06Samozřejmě hodně čerstvého ovoce ke všem jídlům. Měli jsme výborné bio nektarinky, meruňky, melouny a další ovoce. Ke snídani jsme podávali třeba smoothie, ovocné saláty, müsli, k obědu jablkový závin, saláty, k večeři thajskou zeleninu, marinované cukety, falafel, burgery, špagety, mexické tortilly a další.
Mfood05 Mfood04 Mfood03 Mfood02

Měl jsem také přednášku, kde jsem mluvil o mých zkušenostech s raw food během posledních 13 let. Opět zde bylo hodně lidí, co slyšeli o tom, že není dobré jíst mnoho ovoce, protože obsahuje příliš mnoho cukrů. Snad se mi podařilo je přesvědčit, že ovoce je velmi zdravé a pokud nejíme příliš mnoho tuků, můžeme si ho užívat kolik chceme a bude nám prospívat.

Pokud máte příští rok čas a chuť užít si přírody, hudby a raw food, tak se můžete přihlásit na těchto webových stránkách:

http://www.mundekulla.se/en/festivals/raw-food-festival-19786747