Raw Fest 2015

Festival Raw Fest se konal letos v Praze na Štvanici a výběr tohoto ostrova pro tuto populární akci byla výborná volba. Nejen že tam bylo dost místa pro všechny, ale i přírodní kulisa s řekou Vltavou dodávala pocit pohody. K tomu přidejte spoustu zajímavých akcí, raw food pamlsků a slunečné počasí a úspěch je zaručen.

Raw FestMyslím, že tato akce je příslibem do budoucna, protože se sem dostanou nejen příznivci raw food, ale také ostatní lidé, kteří zde mají možnost blíže se seznámit s výhody veganského životního stylu a vitariánského stravování.

 

 

Během soboty jsem měl přednášku na téma “Mýty o raw food”, kde jsem mluvil o zažitých představách o výživě a životním stylu v naší společnosti, které se ne vždy zakládají na pravdě a moderních vědeckých poznatcích, nýbrž i přesto přežívají. Jedním z nich je mýtus o tom, že pokud nejíme maso, tak nám mohou chybět bílkoviny.

???????????????????????????????

V neděli jsem se zůčastnil spolu s dalšími přednášejícími panelové debaty, kde jsme odpovídali na dotazy ohledně stravování a životního stylu. Je vidět, že i když se raw food strava stává velice populární v Česku, tak ještě není mnoho lidí, kteří se stravují převážně čerstvým ovocem, tak jako např. já a Alexandra. Pořád hodně lidí žasne nad tím, když se dozví kolik ovoce během dne dokážu sníst :)

Na festivalu se mohl člověk také potkat se známými osobnostmi ze zahraničí jako s dlouholetou vegankou a vitariánkou Mimi Kirk nebo mistrem světa ve free runningu Tim Shieffem, byla možnost ochutnat nejnovější raw food výrobky českých výrobců, koupit exotické ovoce jako mladý kokos nebo durian, cvičit jógu či gymnastiku, pádlovat na vodě, poslouchat live music a nebo relaxovat na trávě ve stínu dozrávajících třešní. Pokud jste se nestihli zůčastnit tento rok, tak si ten příští určitě nenechte ujít. Bude to opět stát za to :)